piątek, 1 grudnia 2017

Powstaje nowa wersja polskiej przystawki Hermes. Konstruktorzy zapowiadają kilka unowocześnień oraz dwa nowatorskie rozwiązania!


Jak informuje serwis RynekZdrowia.pl konstruktorzy polskiej hybrydowej przystawki do wózka inwalidzkiego HERMES rozpoczynają prace nad stworzeniem nowej - unowocześnionej wersji urządzenia, celem jest uwzględnienia sugestii ze strony testerów przystawki, a także stworzenie finalnego produktu, który zostałby już przekazany do sprzedaży.

Przypomnę tylko, czym jest Hermes i na czym polega jego działanie? Hermes jest dostawką, która po podpięciu do ramy wózka inwalidzkiego zamienia go w hybrydowy pojazd ręczny. Hybrydowy w tym przypadku oznacza, że łączy ze sobą napęd korbowy mechaniczny i silnik elektryczny. Takie rozwiązanie oprócz funkcji rehabilitacyjnej, pełni funkcję aktywizującą do wysiłku fizycznego i pozwala na pokonywanie znacznych odległości w krótkim czasie.

Obecną wersję urządzenia testowało 20 użytkowników, m.in. niepełnosprawni koszykarze, czy sportowcy. Po wielu miesiącach konsultacji zespół projektowy doszedł do wniosku, że nadszedł czas na modernizację. Stworzyli listę planowanych przeróbek i na początek rozpoczęli zbiórkę funduszy w serwisie PolakPotrafi. Jakie poprawki są planowane? Na początek zostanie zmieniony kształt ramy, w celu poprawienia komfortu jazdy, zmieniony zostanie także zaczep, montujący napęd do ramy wózka. Planowane jest także przeniesienie napędu elektrycznego z koła do korby - pozwoli to zastosować bezobsługową przekładnię zamiast przerzutki, co w znacznym stopniu poprawi jakość użytkowania. Twórcy Hermesa chcą zastosować akumulatory litowo-polimerowe, które pozwolą przenieść środek ciężkości, co poskutkuje większą stabilnością oraz znacznie wydłuży dystans, który będzie można pokonać na jednym ładowaniu - z 40 do 100 km! Pojawią się także dwa nowatorskie rozwiązania, których nie ma w żadnym tego typu urządzeniu na świecie - pierwszym będzie wsteczny bieg, drugim funkcja odzyskiwania energii przy użyciu specjalnej prądnicy - podczas napędu ręcznego będzie miała za zadanie ładować akumulator. Pozostaje śledzić temat i oczekiwać, co z tego wyjdzie :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz